Vrijwilliger worden

BAC Antwerpen heeft op dit ogenblik een 800-tal leden.


Onze werking draait enerzijds op het bestuur en anderzijds op vrijwilligers , initiators,
instructeurs en trainers om onze evenementen, opleidingen en treffens op een hoog en degelijk niveau te houden.


Binnen de KBF is BAC Antwerpen de club met de meeste stages bergbeklimmen en de meeste
winterstages. Wij organiseren stages en opleidingen in de volgende disciplines:

 • Bergwandelen : zowel de opleiding tot zelfstandig bergwandelen (lessen en stage) als begeleide tochten gevorderd bergwandelen.
 • Klimmen, zowel indoor als rotsklimmen , en de opleidingen kunnen leiden tot de klimvaardigheidsbewijzen (kvb) 1, 2, 3 en 4.
 • Bergbeklimmen : zowel de opleiding tot zelfstandig bergbeklimmer (lessen met bijhorende stages) , als stages voor de ervaren en gevorderde bergbeklimmer.
 • Via ferrata : zowel binnenlandse opleidingsdagen als een buitenlandse stage.
 • Trailrun en Skyrun : opleidingsdagen en een buitenlandse stage.
 • Toerskiën en off piste skiën : stages voor de beginnende tot de gevorderde toerskiër.
 • Sneeuwschoenwandelen : stages en begeleide tochten voor de beginnende en de meer gevorderde sneeuwschoenwandelaar.
 • Ijsklimmen : opleiding tot zelfstandig ijsklimmer, zowel voor de beginnende als de meer ervaren ijsklimmer.
 • 50+ : verschillende van onze stages richten zich specifiek tot de leeftijdsgroep 50+ ; op dit ogenblik geldt dit zowel voor het bergbeklimmen als voor het sneeuwschoenwandelen.
 • Jeugdwerking : waar mogelijk en volgens de vraag van onze jongere klimmers worden er speciale activiteiten voor hen georganiseerd of kunnen zij als groep aansluiten aan een activiteit dat zich vooral richt tot volwassenen.
 • Daarnaast hebben we binnen onze club een team dat zich specifiek bezig houdt met het rotsbeheer : de verschillende massieven in het beheer van de KBF moeten continu opgevolgd worden en soms komen er nieuwe rotsmassieven bij die volledig moeten voorbereid worden om er veilig op te kunnen klimmen.

Dit alles vraagt veel actieve medewerkers. Wil je van onze club een nog meer bloeiende organisatie maken dan kan dat op verschillende manieren :

 • Je stelt u kandidaat om bestuurder te worden : meestal volg je dan al eerst mee enkele bestuursvergaderingen zodat je voelt of het iets voor jou is. en dan stel je echt uw kandidatuur (verkiezing tijdens de Algemene Ledenvergadering in het voorjaar).
 • Je wenst de praktische werking van de club mee te ondersteunen op het gebied van secretariaat en sociale media
 • Je wil een klimtreffen of een wandeling (in het binnenland) organiseren : hiervoor zijn geen echte sportdiploma’s vereist.
 • Je wil praktisch meehelpen aan één van onze evenementen zoals het jaarlijkse klimtreffen in Saffres of het clubweekend in het najaar : ook hiervoor zijn geen echte sportdiploma’s vereist.

 

 

Bac Antwerpen ondersteunt je graag bij je kaderopleiding. Voel je je echt geroepen om BAC Antwerpen nog meer op de klim- en bergsportkaart in Vlaanderen te zetten, neem dan contact met ons op via info@bacantwerpen.be of rechtstreeks met de voorzitter.

 

 • Je wil een opleiding initiator bergwandelen of bergbeklimmen volgen om achteraf mee stages te organiseren : deze opleidingen vragen heel wat tijd en ook financiële inspanningen van de deelnemers; de club voorziet een grote financiële tegemoetkoming a rato van het aantal stages dat je mee begeleidt.
 • Je wil lesgever worden in de klimschool en dit vraagt ook op termijn het diploma van initiator rotsklimmen ; de club zal ook een belangrijke bijdrage leveren om de gemaakte kosten te vergoeden a rato van een aantal dagen actief lesgeven in de klimschool.